Палата Народне банке, изграђена у стилу неоренесансног академизма, представља једно од највећих и најлепших остварења у Београду у 19. веку, због чега је сврстана у споменике културе под заштитом државе...
Од маја 2009. године Република Србија је члан општег система за дисеминацију (достављање) података (General Data Dissemination System – GDDS) Међународног монетарног фонда, односно члан проширеног општег система дисеминације података (Enhanced General Data Dissemination System – e-GDDS) од 2015. године.
Систем e-GDDS заменио је и наследио GDDS, те представља структурирани систем који има за циљ унапређење квалитета и дисеминације података из области економске, финансијске и социодемографске статистике држава чланица Међународног монетарног фонда. Овај систем је основа за достизање виших статистичких стандарда дисеминације података (SDDS и SDDS+).
У оквиру e-GDDS земље чланице Фонда објављују метаподатке, односно систематичне и дескриптивне информације о садржају и организацији података, као и о концепту, изворима и методама њиховог прикупљања и обраде. Скупови метаподатака су подељени у следеће категорије:
У сарадњи Републичког завода за статистику, Народне банке Србије, Министарства финансија и Београдске берзе, у оквиру e-GDDS, израђена је национална страница сумарних података (National Summary Data Page – NSDP) за Републику Србију, која је постављена на веб-сајту Републичког завода за статистику. Страница примењује стандардизовани систем за размену података и метаподатака (Statistical Data and Metadata Exchange – SDMX) у настојању да служи као јединствено средство публиковања за главне макроекономске и финансијске податке Републике Србије.
Презентација Србије у оквиру e-GDDS и националне странице сумарних података (NSDP) доступна је у билтену Међународног монетарног фонда о стандардима дисеминације (Dissemination Standards Bulletin Board – DSBB), као и на веб-сајту Републичког завода за статистику: