Палата Народне банке, изграђена у стилу неоренесансног академизма, представља једно од највећих и најлепших остварења у Београду у 19. веку, због чега је сврстана у споменике културе под заштитом државе...
Зборник података SEEMHN припремиле су централне банке Албаније, Бугарске, Грчке, Румуније, Србије, Турске и Аустрије.
Комплетан сет података, који је представљен по земљама, обухвата шест ширих група индикатора: (1) монетарне варијабле, (2) каматне стопе, (3) девизне курсеве, (4) финансије државе, (5) податке о ценама, производњи и радној снази и (6) националне рачуне и податке о становништву.
Свако поглавље садржи четири дела: (1) главне догађаје из монетарне перспективе, укључујући кратак приказ институционалног оквира спровођења монетарне политике за сваку земљу, (2) детаљан опис и дефиниције варијабли, (3) детаљно разматрање примарних и секундарних извора података који су коришћени и (4) историјске серије података по земљама.
На почетку поглавља за сваку земљу, индекс табеле садрже информације о свим презентованим варијаблама, временском периоду који покривају, њиховој динамици, јединици у којој су исказане и коду који им је додељен. Индекс табела се може користити као путоказ за претраживање података. Поред тога, индекс табела се понавља у датотеци сваке земље и омогућава брзо долажење до потребне годишње и месечне временске серије.
Монетарна и економска статистика југоисточне Европе од деветнаестог века до другог светског рата, коју су публиковале централне банке Грчке, Бугарске, Румуније и Аустрије, 2014, Атина, Софија, Букурешт, Беч.